کاربرد دوربین مدار بسته در اماکن اقامتی و محیط اداری
در محیط های مختلف کاربرد دوربین مدار بسته متفاوت خواهد بود و برای هر محیطی اعم از اداره ها، کارخانه ها، هتل ها، اماکن تفریحی و …. باید سیستم جداگانه طراحی و نصب گردد. بجز تفاوت در انتخاب نوع دوربین مدار بسته ، در نصب دوربین مدار بسته نیز باید کارشناسی شده پیش رفت و وابسته به نیاز اقدامات لازم را انجام داد.
هتل ها و نظارت توسط دوربین مدار بسته
امروزه کاربرد دوربین مدار بسه در محل های اقامتی که تردد بالایی دارند بیشتر شده است . نظارت بر رفت و آمد مشتریان و حفظ امنیت محیط و مشتریان تبدیل به دغدغه ای شده که همگان به حفظ و بهبود آن برای بالا بردن رتبه ی هتل خود توجه زیادی می کنند.
از مسائلی که به وفور رخ می دهد سرقت می باشد، سرقت در چنین مکان هایی دو نوع کلی تقسیم بندی می شود، یک نوع سرقت، سرقت از مشتریان هتل و نوع دیگر سرقت از کارکنان هتل می باشد.
که هر دو به یک اندازه حائزه اهمیت بوده و به یک اندازه مورد توجه مدیران قرار می گیرند و دوربین مدار بسته توانسته عاملی بازدارنده باشد. آسیب دیگری که مورد توجه می باشد صدمات فردی است که همواره در اماکن با تردد بالا رخ می دهد، اما حضور دوربین مدار بسته به عنوان عامل بازدارنده و احیانا در برخی موارد برای پیگیری علت و مقصر حادثه ، این نوع آسیب ها کاهش چشم گیری داشته اند.
دوربین مدار بسته در محیط اداری

محیط های اداری و دوربین مدار بسته
دغدغه ها در محیط های اداری اندکی متفاوت می باشد، زیرا بیشتر فعالان موثر حاضر در محیط را کارکنان تشکیل می دهند. لذا کنترل آنها با دوربین مدار بسته بسیار مفیدتر در عین حال راحتتر و کار آمد تر می باشد.
در چنین محیط هایی معمولا درگیری و آسیب و صدمات فیزیکی بسیار کمتر است ، اما از طرفی سرقت توسط کارکنان همواره از موضوعات مورد بحث مدیران می باشد. بنابراین ساختار دوربین مدار بسته انتخاب شده توسط کارشناسان و جایگاه نصب و نحوه نصب دوربین مدار بسته به کل می تواند متفاوت از یک هتل باشد همان طور که کاربرد آن ها نیز متفاوت است.
بنابراین برای انتخاب درست دوربین مدار بسته و نصب اصولی آن باید همواره از کارشناسان مطمئن و با تجربه مشاوره گرفت تا با حداقل هزینه بهترین کارایی از سیستم را دریافت کنید.