انواع دوربین مدار بسته امنیتی
نیرومندترین قدرت حفاظتی در مقابل سارقان، دوربین مدار بسته می باشد. در کل دوربین مدار بسته امنیتی برای ترساندن مزاحمان می باشد زیرا که مجرمین و مزاحمین نمی خواهند در صحنه جرم دیده شوند و یا مدرک و شواهدی پشت سر بگذارند. در کنار ان برای شناسایی و بازیابی اموال دزدیده شده نیز کمکشایانی می کنند.
بیشتر مصرف کننده گان سیستم های امنیتی فکر می کننددیگر نیازی به دوربین مدار بسته ندارند، اما موارد متعدد گزارش حاکی از آن است که متجاوزین حصارهای امنیتی را شکسته و وارد حریم خصوصی افراد شده اند. به دلیل فقدان دوربین مدار بسته هیچ تصویر و مدرکی بجای نمانده است.

دوربین مدار بسته امنیتی

 

موارد استفاده از دوربین مدار بسته:
دوربین مدار بسته در تمامی ساعات شبانه روز کاربردهای خاص خود را دارد، چه در زمانی که منزل یا محل کار هستید چه در زمان عدم حضور شما مصارف متعدد و مفیدی دارد.
–    دیدن شخصی که پشت درب می باشد بخصوص در زمان های نامتعارف مثل نیمه شب
–    برای نظارت بر رفتار کودکان در تمامی مواقع شبانه روز
–    امکان بازدید و بررسی اعضای خانواده و مراکز خارج از خانه در هنگامی که شخص امکان حضور در محل را ندارد
–    مشاهده و مراقبت افراد سالمند
–    شناسایی عوامل مزاحم و محل دقیق و نحوه ایجاد مزاحمت
–    جلوگیری از سرقت و در صورت وقوع امکان شناسایی سارقان
–    اطلاع دقیق از رخ داد های شبانه روزی مثل برگشتن کودکان از مدرسه
–    مشاهده و بررسی دقیق حیوانات خانگی
–    امکان فعال نمودن زنگ هشدار و اطلاع از وقوع اتفاق نامتعارف
–    نظارت بر کار پرستار کودک
–    بررسی رفت و امد های مشکوک اطراف منزل، محل کار و انبار
دوربین مدار بسته ، بسته به نیاز کاربران در انواع مختلف طراحی و تولید می شوند.
دوربین مدار بسته دام آی پی، پن تیلت، دوربین مدار بسته دید در شب، دوربین مدار بسته مخصوص فضای باز، و ….در انواع مختلف بسته به نیاز مشتریان طراحی شده اند و شما هر امکاناتی نیاز داشته باشید برآورده خواهند کرد.
انواع دوربین مدار بسته امنیتی:
دوربین مدار بسته ساده یا ثابت: متعارف ترین حالت و پر مصرف ترین دوربین مدار بسته که به هدف کلی نظارت تولید و مصرف می شوند.
دوربین مدار بسته پی تی زد (ptz camera): این نوع دوربین مدار بسته می توانن=د به سرعت تغییر مسیر دهد زوم کند و مدل های مختلف دارند و دارای توانایی متفاوت می باشند، در انتخاب آن باید بسیار هوشمند و مهندسی شده قدم برداشت.
دوربین مدار بسته بیسیم: از طریق اتصال به اینترنت به سیستم امنیتی متصل می شود و از موارد پر کاربرد در مسائل امنیتی می باشد.
دوربین مدار بسته دید در شب: دو نوع کلی IR PASSIVE و IR ACTIVE دارد که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.
دوربین مدار بسته مخفیدوربین مدار بسته فضای باز: تمامی قابلیت های دوربین مدار بسته دید در شب را داراست و علاوه بر آن ضد آب و ضد گرد و غبار نیز هستند.
دوربین مدار بسته آشکارساز حرکتی: دوربین مدار بسته که قابلیت آشکارساز حرکتی داشته باشد می تواند به محض تشخیص حرکت فیلم برداری را آغاز و به محض پایان آن فیلم برداری را قطع کند.
دوربین مدار بسته مخفی: در مسائل امنیتی کاربرد بسیاری دارد، می توان در تمامی نقاط و با شکل ظاهری فریبنده در محیط کار شود.
دوربین مدار بسته دام: به شکل گنبدی هستند و اغلب زیر سقف نصب می شوند.